Dziubiele | Agrofortis

Agrofortis-solo-ciemnazielen-kopia3-1.png

Zdrowe życie na wsi


Życie na wsi może wprowadzić do naszej codzienności dużo korzyści dla zdrowia.
Przebywanie wśród natury nie tylko cieszy oko pięknymi krajobrazami, ale również może pomóc w zdrowszym trybie życia, dzięki kilku aspektom, takim jak;

Zdrowa żywność – mamy lepszy dostęp do świeżych produktów, które często są hodowane po to, aby sprzedać je w mieście. Mamy większą możliwość do założenia swojego własnego ogrodu i szklarni z warzywami i owocami na własny użytek.

Aktywność fizyczna – większa przestrzeń na świeżym powietrzu zachęca do aktywności, niezależnie w jakiej formie. Ścieżki do okolicznych lasów sprzyjają spacerom, a długie drogi nadają się idealnie do jazdy na rowerze.

Świeże powietrze – jakość powietrza jest lepsza niż w mieście, ponieważ kontakt z zanieczyszczeniami jest dużo mniejszy.  Lepsza jakość powietrza oznacza poprawę samopoczucia, jakości snu oraz zmniejsza ryzyko chorób układu oddechowego.

Spokojna atmosfera – życie na wsi kojarzy się ze spokojem, mniejszą ilością hałasu i ulicznego zgiełku, co pozwala zachować czystą głowę i zniwelować stres, który ma wpływ na nasze zdrowie psychiczne. 

Oczywiście nie każdy jest miłośnikiem takiego życia i może odczuwać brak miejskiego usposobienia. W naszej ofercie jednak posiadamy działki w osadach, które mają bezpośredni dostęp do większego miasta w niedalekich odległościach.