Dziubiele | Agrofortis

Agrofortis-solo-ciemnazielen-kopia3-1.png

Warmia - stolica historii

Warmia składa się z 12 historycznych miast, których przeszłość sięga czasów wojny polsko-krzyżackiej. Region ten słynie z gotyckich zabytków, dużej ilości jezior i pięknych krajobrazów. 
Jedną z głównych miejscowości jest Braniewo, jedno z najstarszych miast w Polsce i dawna stolica Warmii. Ma do zaoferowania ocalałe (bądź odrestaurowane) budowle mimo powojennych zniszczeń. Znajduje się nad Zalewem Wiślanym i jest bardzo blisko morza. 
Olsztyn, czyli stolica Warmii i Mazur oraz miasto Mikołaja Kopernika, otacza się jeziorami i pięknymi krajobrazami. Zbytki warte zobaczenia, szczególnie Zamek Kapituły Warmińskiej czyli gotycka budowla, stanowiąca wizytówkę Olsztyna już od 6 wieków.
Reszel, który jako jedyny, przetrwał bez szwanku nie tylko wojnę, ale też obecność Armii Czerwonej, zachował niemal całość średniowiecznego układu. Można zwiedzić zamek oraz Kościół św. Piotra i Pawła, który jest najwyższym budynkiem w Reszlu.
Warmia choć zawsze łączona z Mazurami, ma swój własny niepowtarzalny charakter i urok. Oferuje łatwe i praktyczne zwiedzanie oraz dostęp do wszelkich informacji.