Dziubiele | Agrofortis

Agrofortis-solo-ciemnazielen-kopia3-1.png

Jezioro Śniardwy - perła Krainy Wielkich Jezior Mazurskich

Warmia i Mazury, choć zwana Krainą Tysiąca Jezior, w rzeczywistości składa się z około 2600 jezior. Drobna część z nich składa się na Szlak Jezior Mazurskich – żeglowny trakt wykorzystywany turystycznie, niegdyś wyłącznie ekonomicznie i komunikacyjnie. Największą jego częścią jest Jezioro Śniardwy.
Śniardwy to największe jezioro na Warmii i Mazurach, jak i w całej Polsce. Mierzy około 11340ha i jest dużą atrakcją turystyczną, szczególnie dla miłośników żeglarstwa, wędkarzy lub amatorskich poszukiwaczy wrażeń. Na samym akwenie często są organizowane m.in. obozy żeglarskie czy przepływ statkiem wycieczkowym. Jezioro posiada również kilka wysp, gdzie jedną z najatrakcyjniejszych jest Czarci Ostrów, a także, nieco dalej od brzegu, Wyspa Pajęcza. Ten fantastyczny obszar wodny jest zdecydowanie godny zobaczenia i jest idealnym miejscem na wypoczynek. 
Tuż obok jeziora Śniardwy, położone jest zdecydowanie mniejsze jezioro – Tuchlin. Jest dość płytkie, ale idealne na połów ryb, szczególnie, że naturalną migrację zapewnia bliskie sąsiedztwo ze Śniardwami i ich połączenie trzymetrową cieśniną. Jest to również piękne, naturalne miejsce, zapewniające ciszę i spokój. 
Do obu jezior dostęp mają Dziubiele – nieduża wieś sołecka, w której posiadamy atrakcyjnie położone działki.